NöroPLAY Kursları

Size NöroPLAY’i öğretmek istiyoruz!!!

Kurs Tarihlerimiz

Kursiyerlerimizden!!!

850C00E8-A088-4741-8C2A-571F444513EA

Nöroplay Kursu

NöroPLAY Yöntemi Nedir?

NöroPLAY Yöntemi 12-42 aylık çocuklar için, Çocuk Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Barış Ekici ile Çocuk Gelişim alanından Prof. Dr. Müdriye Yıldız Bıçakçı, Uzm. Sezen Şerife Dursun, Feyza Kutlu ve Elif Nur Gürkan tarafından geliştirilmiş otizm erken müdahale programıdır.

Ebeveyn-çocuk etkileşimini destekleyen yoğunlaştırılmış oyun terapi sürecinde, çocuklarda görülen sosyal bozuklukların ev ortamında şekillenen sosyal oyun ile iyileştirilmesi amaçlanır.

Nöroplay ebeveynlere, çocuklarının sosyal iletişimini desteklemek için hangi oyuncak ile nasıl bir strateji izleyerek oynamaları gerektiği konusunda detaylı bilgiler sunar. Yoğunlaştırılmış nöroplay terapi seanslarında ebeveynler nasıl oyun oynamaları gerektiğini öğrenirler. Böylece çocuğun etkileşim süreci doğal ortamında desteklenmeye devam eder.

Kimler Eğitime Katılabilir?

 

Otizmli çocuklar ile çalışan 4 yıllık fakülte mezunları eğitime katılabilir. Ön lisans mezunları eğitime alınmayacaktır. Üniversite 4.sınıf öğrencileri kursumuza katılabilir. 6 ay içerisinde uygulama yapıp süpervizyon alabilecek kişilerin kayıtları yapılacaktır.

Çocuk Gelişim Uzmanı

Özel Eğitim Öğretmeni

Okul Öncesi Öğretmeni

Dil ve Konuşma Terapisti

Ergoterapist

Fizyoterapist

Psikolog

Eğitim Katılım Şartları Nelerdir?

 

Lisans diploma belgesi (aslı gibidir) fotoğrafının gönderilmesi zorunludur.

Katılımcıların eğitimi takip eden 6 ay içerisinde otizmli çocuk ve ailesiyle çalışıp yöntemi uygulayarak süpervizyon alması gerekmektedir. Uygulama yapılan ailelerin ilk oyun-son oyun videoları ve video analizleri mail aracılığı ile tarafımıza iletilmelidir. Nöroplay uygulaması onaylanan katılımcılara sertifikaları kargo ile gönderilecektir.

Eğitimde Verilecek Belgeler

 

Süpervizyon almayıp sadece kurs günü eğitime katılanlara “Katılım Belgesi” verilecektir.

Uygulama videoları gönderen katılımcılara videoları onaylandığında “Uygulayıcı Belgesi” verilecektir. Uygulayıcı Belgesi kargo aracılığıyla katılımcıya ulaştırılacaktır.

 

Adres: Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. Vital Fulya Plaza, Prof. DR. Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği, Kat: 11, Şişli-Fulya / İSTANBUL

Kursumuzdan Videolar

Advertisement